Pripravte sa na Robomageddon

Ak chceli majitelia americkej fabriky Denso v minulosti donútiť svojich zamestnancov pracovať rýchlejšie a efektívnejšie, využívali na meranie stopky. Dnes túto staromódnu taktiku nahradil výdobytok súčasnosti – umelá inteligencia. Kým teda niektoré pracovné pozície robotizácia a digitalizácia procesov ohrozuje priamo, na niektoré zamestnania útočí „od chrbta“ tým, že menej produktívnych zamestnancov jednoducho bonzne ich šéfovi. Povedzme si úprimne, v oboch prípadoch hrozí strata zamestnania, či už preto, že ťa nahradia roboty, alebo preto, že si lenivý a pomalý.

Pod drobnohľadom veľkého brata

Zamestnanci vyššie spomenutej továrne v Michigane sú pri výrobných pásoch počas celej pracovnej doby pod drobnohľadom veľkého brata, ktorý ich vidí, a to doslova. Algoritmus založený na báze machine learningu z dielne amerického startupu Drishti totiž dokáže z videozáznamov kamier umiestnených v továrni detailne analyzovať efektivitu a produktivitu jednotlivých pracovníkov. K výsledkom majú prístup aj samotní zamestnanci, s ktorými sú limity ich výkonov následne konzultované a nastavované.

Taktiky Jeffa Bezosa

O podobnej „rodinnej“ atmosfére a dialógu medzi zamestnancom a zamestnávateľom sa napríklad  nedá hovoriť v prípade Amazonu. Táto firma, ktorá vo svojich fabrikách už využíva aj robotov a ktorá má na svojich zamestnancov (niekedy až príliš) vysoké nároky, musela už kvôli tomu z ich strany čeliť viacerým štrajkom. Neprimerane nastavené KPIs, konkrétne 300 prenesených balíkov za hodinu z jedného pracoviska do druhého, spôsobili okrem zranení aj celosvetový škandál. Uvidíme, kedy v Amazone začnú štrajkovať roboty. Myslíte, že je na to príliš skoro?

Robot, ktorý dokáže šíriť svoje nové skills

Neďaleko Berlína prebieha od začiatku tohto roka testovanie robotov, ktoré sa od tých existujúcich odlišujú svojimi očami a rozumom. Okrem toho, že dokážu rozpoznať, chytiť a zabaliť určitý objekt, sú schopné tieto informácie zdieľať s ostatnými robotmi po celom svete. Naučiť roboty chytať veci do rúk sa pritom snažili už viacerí, no neúspešne. Zakladatelia startupu Covariant, ktorí sú podpísaní pod vývojom robotov s rozumom, však sebavedome prehlasujú, že „ich ľudia“ sú schopní pracovať 24 hodín denne a zozbierajú akékoľvek predmety bez najmenších problémov, čo zvyšuje ich produktivitu na maximum.

Čo všetko ovplyvňuje produktivita? Jednoznačne výšku platu.

Produktivitu, najmä v skladoch, zamestnávatelia nesledujú len tak, pre nič za nič. Ovplyvňuje to totiž nielen zisk spoločnosti, ale aj ekonomiku krajiny a v neposlednom rade dobré meno na trhu.

Mnoho Slovákov sa sťažuje na rozdiely vo výške platov v rámci rovnakých pozícií u nás a vo svete. Faktorov, ktoré tieto rozdiely ovplyvňujú, nie je málo, no jedným z najdôležitejších je práve produktivita práce.

Čo nám ostáva? Nebyť lenivý!

Analytici nás pripravujú na rýchly vzostup umelej inteligencie, ktorej by sa mali báť najmä ľudia pracujúci manuálne a tento jav dokonca dostal aj výstižný názov – Robomageddon. Času, kým bude AI dostatočne kreatívna, bystrá a schopná úplne niektorých nahradiť, máme síce ešte dosť, no s jej využitím na sledovanie efektivity a produktivity práce, nám ostáva tak akurát….nebyť lenivý.